KONST / Litografier / Litografi 15464473
*
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 20:42:41
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1928, död 2011.Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50